PROVÁDÍME

Rádi pro Vás provedeme:

 • opravy oken poškozených po stavebních pracích
 • zasklívání a výměny izolačních skel
 • výměny, seřízení a údržba kování oken a dveří
 • montáže oken, dveří a zimních zahrad
 • dodatečnou montáž druhého (přídavného) těsnění zafrézovaním do drážky
 • doplnění a výměny křídlových okapnic
 • výměny těsnění
 • pozáruční servis oken a dveří, zejména povrchové úpravy
 • po dohodě s výrobní firmou záruční servis

porovnani

 

Naše speciální nabídka – Dodatečná montáž druhého (přídavného – dorazového) těsnění zafrézováním do drážky

S technickým pokrokem ve vývoji profilů pro eurookna se jako velmi dobrý prvek osvědčilo tzv. druhé nebo přídavné či dorazové těsnění. Toto těsnění je dnes u širších profilů jako IV78, IV88 nebo IV92 standardem. U profilů IV68 je možno ho taktéž dodatečně osadit.

Tzv. dorazové těsnění viz. obrázek výrazně zvyšuje těsnost okna a zároveň zamezuje pronikání teplého vlhkého vnitřního vzduchu do kovacího falcu a následné kondenzaci vlhkosti v tomto prostoru. Takto zkondenzovaná vlhkost může vést k provlhání jednotlivých dílů okna a následně k jejich poškození, které je jednou z hlavních příčin poškození povrchové úpravy. Toto druhé těsnění rovněž zvyšuje hlukový útlum okenního elementu.

Naše firma se zabývá profesionální montáží tohoto těsnění do dříve vyrobených oken zafrézováním do drážky. Tato operace obnáší krátkodobé vysazení oken a úpravu naléhávky frézováním (mimo obytné prostory např. sklep, garáž), ošetření vyfrézovaného místa a osazení těsnění. Vzhledem k časově nepříliš náročnému zásahu je možné tento zásah provádět i v zimním období, kdy není možno provádět opravy nátěrů. Dojde pouze ke krátkodobému ochlazení místnosti, které Vám úspora dosažená tímto těsněním dozajista vrátí.

nabidka

 1. IZOLAČNÍ SKLO – 2. sklo, 3. sklo
 2. DŘEVĚNÁ ZASKLÍVACÍ LIŠTA
 3. STŘEDOVĚ TĚSNĚNÍ
 4. KOVÁNÍ – celoobvodové
 5. DORAZOVÉ TĚSNĚNÍ – celoobvodové
 6. DŘEVINA – smrk, borovice, dub, meranti
 7. MATERIÁL – lepený hranol tl. 68 mm, 78 mm, fixní nebo napojovaný
 8. TERMO OKAPNICE – eloxovaný hliník odstín bílá, světlý bronz, tmavý bronz, stříbrná, PVC profil – přerušný tepelný most
 9. KŘÍDLOVÁ OKAPNICE
 10. SILIKONOVÝ TMEL
 11. POVRCHOVÁ ÚPRAVA – vodou ředitelné látky

Zároveň toto druhé těsnění přispívá ke zvýšení vnitřní povrchové teploty a omezí částečně rosení ve spodní části okna, které je způsobeno různým průběhem isotermických křivek v okolí namontovaného okna a vytváření rosného bodu v závislosti na teplotě a vlhkosti vnitřního vzduchu. Tomuto rosení však úplně zabrání pouze změna systému větrání tj. větrat krátce a intenzivně oknem dokořán při vypnutém topení vícekrát denně zejména po činnostech vlhkost produkujících jako je koupání, vaření apod.. Tímto systémem větrání jsou menší i tepelné ztráty oproti delšímu větrání sklopeným oknem. Při sklopeném okně se dlouhodobě ochlazují i stěny, nábytek a jiné předměty s naakumulovaným teplem. U okna krátce a intenzivně dokořán se vymění pouze vlhký vzduch vnitřní za vnější suchý a tepelná pohoda je během chvíle zpět od neochlazených stěn. Omezí se tak riziko tvorby plísní v interiéru i a potlačí nepříjemný odér způsobený vysokou vnitřní vlhkostí a vydýchaným vzduchem.